TEKİRDAĞ ŞUBE
Hoş Geldiniz
BANKA KREDİLERİNİN DOSYA MASRAFI İADELERİNDE YAPILMASI GEREKENLER - TEKİRDAĞ ŞUBE
Eklenme Tarihi : 21.03.2014 [ 1 Yıl Önce ]

BANKA KREDİLERİNİN DOSYA MASRAFI İADELERİNDE YAPILMASI GEREKENLER...

Tüm Üyelerimizin Dikkatine…!!!

Bankalardan çekmiş olduğunuz kredi masraflarının geri iadesi noktasında; İlk önce yapılması gereken yapılan masrafı belgelemek için, kredi çekilen banka tarafından verilmiş olan makbuz veya ödeme planında yapılmış olan masrafın belgelenmesidir. Eğer elinizde belgeniz yoksa ilgili bankalardan veya genel müdürlüklerinden bu belgelerin talep edilmesi gerekmektedir. Belgeler tedarik edilmiş veya mevcut ise kredi çekilen bankanın bağlı bulunduğu ........ genel müdürlüğüne dilekçeyle yapılan masrafların iadesi için iadeli taahhütlü posta yoluyla talep dilekçesi gönderilmelidir. Genellikle red cevabı gelmekte olup gelen cevaba istinaden bankadan tahsil edilmek istenen miktar 3.321,17 TL nin altında ise ikametin bulunduğu Tüketici Hakem Heyetine, 3.321,17 TL ve üzerinde ise Tüketici Mahkemesine başvurmak gerekmektedir.

*Sadece dikkat edilmesi gereken kendi el yazınızla banka kredisi çekerken kredi masraflarını kabul ettiğinize dair imza atmamış olmak. Genellikle 2011 sonrası çekilen kredilerde bankalar bu ibareyi müşterilerinden istemeye başlamıştır.

*Kredi yapılandırma adı altında yapılan masrafların iadesi için dikkat edilmesi gereken yapılandırmanın aynı bankadan yapılmış olmasıdır.

Daha detaylı bilgi almak için Sendikamızın Avukatlarına müracaat edebilirsiniz. 

Yunusbey Cad. Adliye Karşısı Denizciler Çarşısı Kat:2 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ adresinde hizmet veren Av. Ayşe ŞEN SEVEN-0282 2611868

Kazımiye Mah. Dumlupınar Cad. Kılıçoğlu Danış Towers B-Blok 4/26-27 adresinde hizmet veren Av. Ersen GÖNÜL-0282 6502655